top of page

AKUT’TAN AFYON MOTOSPORLARI KAMP MERKEZİ’NE TAM NOT


BÜYÜK TAARRUZ’UN 100. YILINDA ZAFER YOLU’NU YÜRÜYEREK KOCATEPE’YE ÇIKAN AKUT AFYONKARAHİSAR KAMP ALANINDA KONAKLADI


AKUT Arama Kurtarma Derneği, her yıl olduğu gibi 30 Ağustos Büyük Taarruz’un 100. Yılında da Zafer Yolu’nu yürüyerek Kocatepe’ye çıktı. Türkiye’nin farklı illerinden gelen yaklaşık 100 gönüllü, Afyonkarahisar Kamp Karavan Merkezi’nde çadırlarda konaklarken tesislere tam not verdi.


Türkiye’nin arama kurtarma konusunda ilk sivil toplum örgütü olan AKUT Arama Kurtarma Derneği, 100. Yılı’nda Zafer Yürüyüşü etkinliği düzenledi. AKUT’un Bursa, Giresun, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Yarımada, Alanya ve Afyon ekiplerinden 93 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirilen ‘Zafer Yürüyüşü’ etkinliği, Şuhut Büyük Taarruz Karargah Gezisi ile başlayıp Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaretiyle son buldu. Büyük Taarruz’un gerçekleştirildiği alandaki şehitlikleri ziyaret eden AKUT Ekibi, Afyonkarahisar’daki etkinliği süresince Afyon Motorsporları Merkezi’nde oluşturulan kamp ve karavan alanında konakladı.


Alanın doğa ve kamp için ideal bir şekilde hazırlandığını belirten AKUT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Mustafa Aygün, milli hafızanın geleceğe taşınması için Zafer Yürüyüşü organizasyonunu önemsediklerini belirtti.


AKUT gönüllülerinden Ayşe Nur Kaya, gençlerin sivil toplum kuruluşlarına katılımlarını çok önemsediğini belirtirken, gençlere özellikle insan hayatına katkı sağlayan her türlü aktiviteye destek çağrısında bulundu.


Akut Afyonkarahisar gönüllüsü Mithat Şener de doğal şartlarda konaklayan AKUT gönüllülerini Afyon Motorsporları Merkezi’nde misafir ettiklerini belirtirken, sağlanan imkanlar dolayısıyla yetkililere teşekkür etti.


Afyon Motorsporları Merkezi, Türkiye’nin en üst düzey açık alan etkinlik ve spor merkezlerinden biri. Her yıl Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Dünya Motokross Şampiyonası’na da ev sahipliği yapan pistinde bulunduğu yaklaşık 250 bin metrekarelik alan, spor etkinliklerinin yanı sıra fuar, eğitim ve eğlence gibi alanlarda da kullanım için tasarlanmış. Su, duş, elektrik gibi imkanları ücretsiz sunan alan, 500 çadır ve 100 karavana aynı anda hizmet sunabiliyor.


AKUT, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4 bin 388 operasyonda 3 bin 251 insanın hayatını kurtarırken, bin 709 hayvanın da yaşama döndürülmesine katkı sağladı.

231 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page