top of page

Sacha Coenen, Red Bull KTM Factory Racing ile tam zamanlı MX2 çıkışını yapacak


Gelecek vadeden Belçikalı yıldız Sacha Coenen, KTM anlaşmasını onayladıktan sonra 2023 FIM MX2 Dünya Motokros Şampiyonası'nda Red Bull KTM Factory Racing'in üçüncü sürücüsü olacak.


Yakında on altı yaşına girecek olan (9 Kasım'da), 2022'de Avrupa Şampiyonası müsabakasında doğal hızı ve özverili tavrıyla etkileyici olduğu için önümüzdeki sezon KTM 250 SX- F'lerde Andrea Adamo ve Liam Everts'e katılacak.


Coenen ve ikiz kardeşi Lucas, gelecek yıl ilk kez MXGP'ye girecekler. Turuncu ekip tarafından işe alındı ​​ve 2023'ü becerilerini, yarışçılığını ve fiziğini en üst düzeyde geliştirmek için kullanacak. Sacha , gelişimini denetlemek için taşralı ve eski çoklu dünya şampiyonu Joel Smets ile bağlantı kuracak. Smets, 2019 ile 2022 arasında sadece dört sezonda EMX adayından çifte MX2 #1 Tom Vialle'yi iki şampiyonluğa yönlendirdi.


Coenen , takım artık dört sürücülü bir kadroya sahip olacağından , yeni Red Bull KTM Fabrikası Yarış Takımı Yöneticisi Tony Cairoli'nin deneyimine de güvenebilecek . Jeffrey Herlings, KTM 450 SX-F ile MXGP sınıfının tek katılımcısı olacak.


KTM'nin en taze yıldızı, 2021 EMX125 serisinde bir moto birincisiydi ve hâlâ on beşinci yaş gününü beklerken 2022'de EMX250 gezilerinde puan topladı. Altın plakayı almaya devam eden Red Bull KTM ile sonunda Herlings, Jorge Prado ve Vialle'yi tam zamanlı Grand Prix ilk oyuncuları olarak takip edebilirdi.


Sacha Coenen:Bu benim için gerçek olan bir rüya! Red Bull KTM Factory Racing'e katıldığım için çok mutluyum. 2023 KTM 250 SX-F stokunu kullanıyorum ve şimdiye kadar onu seviyorum ve gücü gerçekten seviyorum. Joel ile çalışmayı dört gözle bekliyorum çünkü programıma bende olmayan bazı şeyler katabileceğinden eminim. Öğrenecek çok şeyim olduğunu biliyorum ama eğlenmek ve elimden geldiğince iyi yapmak istiyorum.”


Red Bull KTM Fabrika Yarış Takımı Antrenörü Joel Smets: "Sacha'nın bu kadar enerji ve motivasyona sahip olması neredeyse delice ve şu anda ikizlerden daha küçüğü! Hala çok genç biri için bu kadar kararlılık ve özveri gördüğümü sanmıyorum. Hâlâ fiziksel ve profesyonel olarak büyümesi gerekiyor ve bizim de onun arzusu ile yetenekleri arasındaki denge üzerinde çalışmamız gerekiyor. Tüm bu enerjiye rehberlik etmek büyük bir zorluk olacak… ama biz gerçekten dört gözle bekliyoruz.”

Fotoğraf telif hakkı: KTM Racing

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page