top of page

Nicolai Skovbjerg, Dani Tsankov ve Tylan Lagain, 2022 YZ bLU cRU FIM Avrupa Kupası Galipleri!Yamaha Motor Europe , 2022 YZ bLU cRU FIM Avrupa Kupası'nın YZ125 kategorisinde Nicolai Skovbjerg , YZ85 sınıfında Dani Tsankov ve YZ65 bölümünde Tylan Lagain olduğunu duyurmaktan mutluluk duyar.


Avrupa'nın her köşesinden rekor kıran 395 genç sürücü bu yılki YZ bLU cRU FIM Avrupa Kupası'na kaydoldu ve 100'den fazlası Saint Jean d'de düzenlenen FIM Dünya Motokros Şampiyonası'nın sondan bir önceki turunda YZ Kupası Süper Finali'ne katıldı. Angely, Fransa.

SuperFinale'den sekiz farklı ülkeden 16 sürücü, onlara Monster Energy Yamaha Factory MXGP'den Jeremy Seewer, bLU cRU Sürücü Koçu Brian Jorgensen ve Yamaha ile sürüş yapma ve onlardan öğrenme fırsatı sunan bLU cRU Masterclass'a davet edildi. Motor Europe MX Koordinatörü Thorsten Lentink , 2022 YZ bLU cRU FIM Avrupa Kupası'nda kendi kategorisini kazanmak için becerilerini sergilerken.


Masterclass'ta, bu yılki yetenek seviyesinin olağanüstü olduğu açıktı. 16 gencin tamamı hem pistte hem de pist dışında etkilendi ve bu da kazananları seçmeyi son derece zorlaştırdı. Yine de, her sınıfta yalnızca bir kazanan olabilir.


Muhteşem bir tavırla birlikte muzaffer bir hız, beceri ve kararlılık gösterisinin ardından YZ125 kategorisinin galibi, 2023 EMX125'te yarışacağı JK Yamaha Destekli MX Takımında bir yer kazanan 16 yaşındaki Danimarkalı sürücü Skovbjerg oldu. YZ125 donanımlı bir GYTR ile şampiyona.


Bu sezon YZ65'ten YZ85'e inanılmaz bir geçiş yapan 13 yaşındaki Bulgar Tsankov , YZ85 klasmanında birinci seçilirken, 11 yaşındaki Lagain , YZ65 sınıfında birinciliğe layık görüldü. . Tsankov ve Lagain, 2023 sezonları için ek Yamaha desteğinden yararlanacak.

bLU cRU'ya katılın!


YZ bLU cRU FIM Europe Cup , Yamaha Motor Europe tarafından motokrosun geleceğin yıldızlarını keşfetmek ve sergilemek için kullanılan ve aynı zamanda genç sürücülerin ömür boyu sürecek anılar oluşturmasına olanak tanıyan çığır açan bir programdır . Program, Ulusal seviyeden Uluslararası seviyeye kadar gelişmekte olan kariyerlerinde bir sonraki adımı atmak isteyen sürücülerin önünü açmaya yardımcı oluyor.


Bu yılki YZ Cup'ın büyük başarısının ardından Yamaha, gençlere bLU cRU'ya katılmaları için yeni bir fırsat sunmaktan mutluluk duyuyor. Önceki yıllarda olduğu gibi, 2023'te Fransa'da yılın en büyük motokros etkinliği olan Monster Energy FIM Motocross of Nations'ta gerçekleşecek olan YZ bLU cRU FIM Europe Cup Superfinale'de 120 sürücü kapıda bir yer kazanacak. !


Thorsten Lentink, Yamaha Motor Europe MX Yarış Koordinatörü: Bu yıl, YZ bLU cRU FIM Europe Cup'ta tartışmasız en iyi ve en rekabetçi yıldı. Tanık olduğumuz yetenek derinliği ve rekabet seviyesinden çok etkilendik. Kazananları seçmek kolay bir iş olmasa da, bu yılın kazananları olarak Nicolai Skovbjerg, Dani Tsankov ve Tylan Lagain'i duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu üç sürücü, Fransa'daki SuperFinale'deki muhteşem performanslarını İspanya'daki Masterclass'ta güçlü bir gösteriyle destekleyerek büyük bir potansiyel gösterdiler. Nicolai için gelecek sezon, bir GYTR donanımlı YZ125 ile EMX125 sezonunun tamamında yarışmak üzere JK Yamaha Destekli MX Ekibine katıldığı için kariyerinde büyük ve heyecan verici bir adım olacak. Gelecek yıl onun MXGP padokunda olmasını dört gözle bekliyoruz, Dani ve Tylan ise, Yamaha Motor Europe, onlara 2023 kampanyaları için ekstra destek sağlayacak. Yamaha Motor Avrupa adına, bu sezon YZ bLU cRU FIM Avrupa Kupası'na katılan herkesi tebrik etmek istiyorum. Kaydettiğiniz ilerlemeden gurur duyabilirsiniz ve sizi 2023'te tekrar doğru yolda görmeyi dört gözle bekliyoruz!

Fotoğraf telif hakları: Yamaha Racing

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page