top of page

Finlandiya MXGP için Yeni Mekan Açıklandı!

Güncelleme tarihi: 13 Tem 2022
Yaklaşan Finlandiya MXGP, FIM ve FIM Europe organizatörü Lahti Events Ltd. ile birlikte Infront Moto Racing , Finlandiya Grand Prix'sine ev sahipliği yapmak için alternatif bir mekanın seçildiğini duyurdu. 13 ve 14 Ağustos ! _ _


litti-KymiRing'de gerçekleşecek olan etkinlik, bunun yerine eski bir favori mekan olan Vauhtipuisto in Hyvinkää'ya geri dönecek !


Hyvinkää, başkent Helsinki'den yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan bir şehirdir ve 1965'te ilk kez ortaya çıkmasından bu yana FIM Motokros Dünya Şampiyonası'nın bir parçasıdır.


Orijinal mekanda kazananlar arasında Sylvain Geboers, Harry Everts, Kees Van Der gibi isimler yer alıyor. Ven, Dave Strijbos, Antonio Cairoli ve Jeffrey Herlings bunlardan sadece birkaçı.

Mekanın kendisi ana parkur, 85cc bisikletler için bir parkur ve bir çocuk parkuru, ayrıca bir enduro güzergahı ve bir otomobil yarış pisti pisti içeriyor ve bu da onu herhangi bir motosiklet tutkununun hayalindeki diyara dönüştürüyor!


En son olarak, MXGP 2014 yılında Hyvinkää'yı ziyaret etti ve Kahireli ve Herlings, MXGP ve MX2'de galip geldi, ancak o zamandan beri, 2017 sonbaharında, piste biraz çeşitlilik ve ilgi getirmek için mekan bazı tadilatlardan geçti.


Infront Moto Racing, Finlandiya'ya dönmekten ve başarılı bir Grand Prix hafta sonu için sabırsızlanıyor!
6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page