top of page

Dünya'nın ve Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip ‘Kamp Karavan Alanı'


1-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası ve Türkiye MotoFest’in yapılacağı alanda Uluslararası standartlarda Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip ‘Kamp Karavan Alanı' oluşturuldu.


HER ŞEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLDÜ

Dünya Motokros Şampiyonası 9. Ayağı MXGP OF TURKEY 4-5 Eylül'de, 10. Ayak yarışları ise MXGP OF AFYON markasıyla 7-8 Eylül'de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenecek. Türkiye'nin ve dünyanın motosiklet tutkunlarını bir araya getirecek iki yarışın yanında 1-8 Eylül'de Türkiye MotoFest bu yıl nefes kesecek. 40'tan fazla spor aktivitesi ve eğlencenin tavan yapacağı organizasyon için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.


Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ; Bu alanı daha verimli kullanabiliriz diye düşünürken Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmutt Nedim Akülke ile bölgeye uluslararası karavan ve kamp alanı kazandırmayı planladık.”


KAMP YAPACAKLAR OTELLERDEN İNDİRİMLİ FAYDALANABİLECEK

Başkan Zeybek: “Belediye çalışanlarımızın da büyük emekleriyle Dünya’nın ve Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip ‘Kamp Karavan Alanı' oluşturuyoruz. Burada birçok doğa tutkunu, karavanları ile ya da çadırları ile kamp yapabilecek. Bizim özelliğimiz diğer illerden farklı. Burası aynı zamanda bir termal bölge. Otelcilerimizle de anlaşma yapıldı. Kamp yapacak arkadaşlarımız otellerden de belirli indirimlerle faydalanabilecekler. Bu vesileyle emeği geçen başta Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanımız Mahmut Nedim Akülke ve Belediyemizin fedakâr çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.


“BAŞKANIMIZ SAYESİNDE DÜNYA’DA TEK OLACAK”

Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke ise ülkemizde gelişimi geri olan bir turizm destinasyonunun önemli birimlerinden birini Belediye Başkanı Mehmet Zeybek sayesinde hayata geçirdiklerini söyledi


. Afyonkarahisar’a uluslararası standartlarda Türkiye’nin ilk karavan kamp alanının Afyon Motor Sporları Merkezi’nde oluşturduklarını kaydeden Mahmut Akülke, “Dünya Şampiyonası kadar heyecanlıyım. Çünkü burası 25 Ağustos’ta bittiği an Türkiye’ye bir ilki kazandırmış olacağız. Planladığımız karavan kamp alanını tamamen uluslararası standartlarda yapıyoruz. Tamamlandığında tuvaletinden, duş bölümüne, mutfağından, çamaşırhanesi ve ütü odasına kadar standartların üzerinde bir karavan kamp alanını Afyonkarahisar, Türkiye’ye kazandırmış olacak. Bu duygularla başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere emeği geçen tüm Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

596 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page