top of page

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK İLK KADIN SPORCU


11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek #turkeymxgp Dünya Motokros Şampiyonası’nda bir ilk yaşanacak. 16 yaşındaki Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, Afyonkarahisar'ın destekleriyle ülkemizi #wmx Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nda temsil edecek ilk kadın sporcu olacak. Afyonkarahisar’da düzenlenecek şampiyonaya ilk kez katılacak Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, “Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim” dedi.


“AFYON İÇİN GURUR VESİLESİ”


Tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Milli Sporcu Irmak Yıldırım’ı gönülden tebrik ettiğini söyledi. Yarışmada Milli Sporcumuz Irmak’a şimdiden başarılar dileyen Başkan Zeybek, Milli Sporcumuzu yetiştiren hocalarına ve Türkiye Motor Sporları Federasyonu’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.


“BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”


Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ise Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Zeybek Başkan’ın her daim yanlarında olduğunu dile getiren Akülke, “Bizlerde Başkanımızın ilgi ve alakasına karşılık vermeye çalışıyoruz. Afyonkarahisar’ı hem ülkemizde hemde dünyada en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz. Bugün çok heyecanlı bir gün. Bir ilki Türkiye olarak Afyonkarahisar olarak yaşıyoruz.


“ÜLKEMİZİ VE İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİNE İNANIYORUZ”


16 Yaşında bir kadın sporcumuz Anadolu’nun bu güzel kentinde Afyonkarahisar’ı Dünya Kadınlar Şampiyonasında yarışacak. Bu da Afyonkarahisar ve ülkemiz için gurur verici. Buradaki hedefimiz üç yıl sonra Afyonkarahisar’a kupa ve madalya getirmek. Afyon Motorsporları Merkezinde antrenmanlarına devam edecek. İnşallah kazasız bir yarış çıkarır ve Afyonkarahisar ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eder” şeklinde konuştu.


“EYLÜL AYINI İPLE ÇEKİYORUM”


2018 yılından itibaren yurt dışında yarışlara katıldığını belirten Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım,”11 yaşımdan itibaren birçok motosiklet yarışına katıldım. En son Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında ülkemi temsil ettim. Bu alanda hedeflerim var. Antrenmanlarımı sürdürüyorum. Kendimi sürekli geliştiriyorum. Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılı olup kupalar kazanmak istiyorum. Şimdiden Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim” dedi.


ÜLKEMİZİ AVRUPA VE BALKAN ŞAMPİYONALARINDA DA TEMSİL ETTİ


Motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası’nın Kadınlar sınıfında milli sporcu Irmak Yıldırım, ülkemizi temsil eden ilk Türk sporcu olacak. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Dünya Motokros Şampiyonasında mücadele edecek en genç kadın yarışçı unvanını da alacak olan Yıldırım, Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında da ülkemizi temsil etti. 16 yaşındaki milli sporcu, 2017 yılından itibaren Türkiye Şampiyonalarına katılıyor.42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page