Arjantin 2019 İlk Eleme Galibiyetini Febvre Ve Olsen Aldı

NEUQUEN (Patagonya Arjantin) 02 Mart 2019 - 2019 FIM Motocross Dünya Şampiyonası , Patagonya-Arjantin'deki görkemli Neuquen pistinde ilk yarışını gördü .

MXGP Elemeleri yarışının öncüsü olarak iki uygulama oturumu gerçekleşti. MXGP Serbest Antreman 'da HRC'den Tim Gajser , HONDA SR MOTOBLOUZ sürücüsü Jeremy Van Horebeek'in hızlı tur zamanlamasında en hızlı zamanı aldı .

İkinci Zamanlamalı Uygulama'da Gajser, Van Horebeek’in tur zamanını bir kez daha uzattı ancak Monster Energy Yamaha Fabrikası MXGP’nin Romain Febvre’sı, # 243’ten daha hızlı bir saniyenin 4’ünde en iyisini yaptı.

 

İkinci Zamanlamalı Uygulama'da Gajser, Van Horebeek'in tur zamanını bir kez daha uzattı ancak Monster Energy Yamaha Fabrikası MXGP'nin Romain Febvre'si , # 243'ten daha hızlı bir saniyenin 4 / 10'unda en iyi sonucu verdi. Red Bull KTM Fabrika Yarışçısı Antonio Cairoli, her iki seansta da 5. sıradaki hızdan biraz uzaklaştı.

Eleme Yarışı için sıraya girme zamanı geldiğinde Romain Febvre ilk kez ağlarla ilk sıradaydı, ancak yarış başlayınca kendini beşinci sırada buldu.Bu sırada Tim Gajser en öndeydi ve ardında Monster Energy Kawasaki Takımından Julien Lieber takip etti

Eleme Yarışı için sıraya girme zamanı geldiğinde Romain Febvre ilk kez ağlarla ilk sıradaydı, ancak yarış başlayınca kendini beşinci sırada buldu.Bu sırada Tim Gajser en öndeydi ve ardında Monster Energy Kawasaki Takımından Julien Lieber takip etti .

İlk resmi turun sonunda Febvre, Gebben Van Venrooy Kawasaki nin yarışmacısı Alessandro Lupino'su geçtikten sonra üçüncü oldu.Dahası Antonio Cairoli 14. sıradaydı ve ileriye doğru ilerliyordu ancak 4. turda mekanik bir durum/ sıkıntı onu yarışı terk etmeye zorladı. Aynı turda Febvre Lieber # 33'ten 2. sırayı aldı ve yarışın en hızlı turlarını sırt sırta ikiye böldü.

Sonunda, Romain Febvre, son MXGP etkinliğinin geçen sezon Türkiye'nin MXGP'si olduğunu göz önüne alarak etkileyici bir zafer kazandı. İkinci Belçikalı Julien Lieber, Üçüncü , Jeremy Van Horebeek Dördüncü Clement Desalle ile birlikte beşinci İngiliz Max Anstie oldu.

Romain Febvre : Sezonu böyle başlatmak gerçekten güzel.Takımla daha iyi bir başlangıç yapmak için çok çalıştık ve sonunda şimdi önden başlayacağız. Biniciliğim için gerçekten çok mutluyum, ama yarın başka bir gün ve odaklanmam gerekiyor.

Antonio Cairoli: Yarışmacıları önde yakalamaya çalışıyordum ve bir noktada bisiklet tamamen durdu ve tekrar başlayamadım. Endişeli değilim ve yarın iyi bir başlangıç yapmanın önemli olduğunu biliyorum ama başlangıçta ilk 10'a girersem mutlu olurum ve saldırabilirim. Gerçekten formdayım, gerçekten iyi bir kış geçirdim ve iyi bir hazırlık yaptım… Bu ilk yarışlarda sağlıklı kalmak ve güvende kalmak gerçekten önemli. Kesin olarak saldıracağım çünkü kazanmak istiyorum ama bütün mevsim tutarlı olmak gerçekten önemli

 

 

MXGP Eleme Yarışması İlk On:

 

1. Romain Febvre (FRA, Yamaha), 24: 21.194;

2. Julien Lieber (BEL, Kawasaki), +0: 04.306;

3. Jeremy Van Horebeek (BEL, Honda), +0: 06.536;

4. Clement Desalle (BEL, Kawasaki), +0: 10.377;

5. Max Anstie (GBR, KTM), +0: 13.962;

6. Maximilian Nagl (GER, KTM), +0: 14.612;

7. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), +0: 17.028;

8. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +0: 24.790;

9. Tim Gajser (SLO, Honda), +0: 27.141;

10. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna), +0: 36.354